9,150
edits
BBQ Turtle (talk | contribs) m (Adding {{media missing}} and {{rewrite}}.) |
BBQ Turtle (talk | contribs) (→Track list: Removing {{rewrite}}, converting to table, adding times from Discogs.com.) |
||
Line 5: | Line 5: | ||
==Track list== | ==Track list== | ||
{ | {|class="wikitable" style="width:50%; margin-right:-1em;" | ||
#''[[Mario Kart 64]]'' Theme | |- | ||
! # | |||
! Title | |||
! Length | |||
|- | |||
|1 | |||
|''[[Mario Kart 64]]'' Theme | |||
|1:06 | |||
|- | |||
|2 | |||
|Circuit Select | |||
|2:24 | |||
|- | |||
|3 | |||
|[[N64 Moo Moo Farm|Moo Moo Farm]] | |||
|2:19 | |||
|- | |||
|4 | |||
|[[N64 Koopa Troopa Beach|Koopa Troopa Beach]] | |||
|2:25 | |||
|- | |||
|5 | |||
|[[N64 Frappe Snowland|Frappe Snowland]] | |||
|2:02 | |||
|- | |||
|6 | |||
|Koopa Castle | |||
|2:54 | |||
|- | |||
|7 | |||
|[[N64 Kalimari Desert|Kalimari Desert]] | |||
|2:43 | |||
|- | |||
|8 | |||
|[[N64 Rainbow Road|Rainbow Road]] | |||
|3:21 | |||
|- | |||
|9 | |||
|[[N64 DK's Jungle Parkway|DK's Jungle Park]] | |||
|1:48 | |||
|- | |||
|10 | |||
|[[N64 Toad's Turnpike|Toad's Turnpike]] | |||
|2:02 | |||
|- | |||
|11 | |||
|Battle #1 | |||
|2:21 | |||
|- | |||
|12 | |||
|Results Theme | |||
|2:15 | |||
|- | |||
|13 | |||
|[[Trophy]] Presentation | |||
|1:19 | |||
|- | |||
|14 | |||
|Victory Lap | |||
|2:50 | |||
|} | |||
{{br}} | |||
==Trivia== | ==Trivia== |