1,906
edits
m (→Courses) |
|||
Line 21: | Line 21: | ||
==Characters== | ==Characters== | ||
===Playable=== | ===Playable=== | ||
There are | There are a total of 17 playable characters, with four of them being unlockable | ||
{|class="wikitable" | |||
!Character | |||
!Statistics | |||
|- | |||
|align="center"|[[Mario]]<br>[[File:Mario Artwork - Mario Golf World Tour.png|90px]] | |||
| | |||
|- | |||
|align="center"|[[Luigi]]<br>[[File:Luigi Artwork - Mario Golf World Tour.png|90px]] | |||
| | |||
|- | |||
|align="center"|[[Peach]]<br>[[File:Princess Peach Artwork - Mario Golf World Tour.png|90px]] | |||
| | |||
|- | |||
|align="center"|[[Yoshi]]<br>[[File:Yoshi Artwork - Mario Golf World Tour.png|90px]] | |||
| | |||
|- | |||
|align="center"|[[Daisy]]<br>[[File:Daisy Artwork - Mario Golf World Tour.png|90px]] | |||
| | |||
|- | |||
|align="center"|[[Donkey Kong]]<br>[[File:Donkey Kong Artwork - Mario Golf World Tour.png|90px]] | |||
| | |||
|- | |||
|align="center"|[[Bowser]]<br>[[File:Bowser Artwork - Mario Golf World Tour.png|90px]] | |||
| | |||
|- | |||
|align="center"|[[Wario]]<br>[[File:Wario Artwork - Mario Golf World Tour.png|90px]] | |||
| | |||
|- | |||
|align="center"|[[Waluigi]]<br>[[File:Waluigi Artwork - Mario Golf World Tour.png|90px]] | |||
| | |||
|- | |||
|align="center"|[[Boo]]<br>[[File:Boo Artwork - Mario Golf World Tour.png|90px]] | |||
| | |||
|- | |||
|align="center"|[[Bowser Jr.]]<br>[[File:Bowser Jr. Artwork - Mario Golf World Tour.png|90px]] | |||
| | |||
|- | |||
|align="center"|[[Diddy Kong]]<br>[[File:Diddy Kong Artwork - Mario Golf World Tour.png|90px]] | |||
| | |||
|- | |||
|align="center"| | |||
| | |||
|- | |||
|align="center"| | |||
| | |||
|- | |||
|align="center"| | |||
| | |||
|- | |||
|align="center"| | |||
| | |||
|- | |||
|align="center"|[[Mii]] | |||
| | |||
|} | |||
===Non-Playable=== | ===Non-Playable=== |
edits