11,887
edits
mNo edit summary |
No edit summary |
||
Line 321: | Line 321: | ||
!35 | !35 | ||
|data-sort-value="Piranha Plant"|[[File:Piranha Plant (PMSS).PNG]]<br>[[Piranha Plant]] | |data-sort-value="Piranha Plant"|[[File:Piranha Plant (PMSS).PNG]]<br>[[Piranha Plant]] | ||
|[[The Bafflewood]]<br>[[Loop Loop River]]<br>[[Holey Thicket]] | |[[The Bafflewood]]<br>[[Loop Loop River]]<br>[[Holey Thicket]]<br>[[Shy Guy Jungle]] | ||
|25 | |25 | ||
|7 | |7 | ||
Line 465: | Line 465: | ||
!50 | !50 | ||
|data-sort-value="Ice Bro"|[[File:PM3DS icebro.png]]<br>[[Ice Bro]] | |data-sort-value="Ice Bro"|[[File:PM3DS icebro.png]]<br>[[Ice Bro]] | ||
|[[Ice Flow]]<br>[[Whiteout Valley]] | |[[Ice Flow]]<br>[[Whiteout Valley]]<br>[[Bowser's Snow Fort]] | ||
|28 | |28 | ||
|10 | |10 | ||
Line 545: | Line 545: | ||
|- | |- | ||
!59 | !59 | ||
|data-sort-value="Shiny Bob-omb"|[[File:ShinybobombPMSS.png]]<br>[[Shiny Bob-omb]] | |||
|[[Bowser's Snow Fort]] | |||
|8 | |||
|6 | |||
|Halves all damage | |||
|Ram (6)<br>Explode (10) | |||
|[[Sticker (Paper Mario: Sticker Star)#Bomb|Bomb]] | |||
|- | |||
!60 | |||
|data-sort-value="Bowser Snow Statue (1)"|[[File:Bowsersnowstatue.png|200px]]<br>'''[[Mizzter Blizzard|Bowser Snow Statue]]''' (1) | |||
|[[Bowser's Snow Fort]] | |||
|100 | |||
|15 | |||
|Quarters all damage | |||
|Stomp (15)<br>Ice Breath (10) | |||
|N/A | |||
|- | |||
!61 | |||
|data-sort-value="Bowser Snow Statue (2)"|[[File:Bowsersnowstatue.png|200px]]<br>'''[[Mizzter Blizzard|Bowser Snow Statue]]''' (2) | |||
|[[Bowser's Snow Fort]] | |||
|100 | |||
|10 | |||
|Quarters all damage | |||
|Stomp (10)<br>Ice Breath (10) | |||
|N/A | |||
|- | |||
!62 | |||
|data-sort-value="Bowser Snow Statue (3)"|[[File:Bowsersnowstatue.png|200px]]<br>'''[[Mizzter Blizzard|Bowser Snow Statue]]''' (3) | |||
|[[Bowser's Snow Fort]] | |||
|100 | |||
|5 | |||
|Quarters all damage | |||
|Stomp (5)<br>Ice Breath (10) | |||
|N/A | |||
|- | |||
!63 | |||
|data-sort-value="Mizzter Blizzard"|[[File:Mizzter Blizzard.PNG]]<br>'''[[Mizzter Blizzard]]''' | |||
|[[Bowser's Snow Fort]] | |||
|100 | |||
|10 | |||
|Quarters all damage | |||
|Snowball Throw (10) | |||
|N/A | |||
|- | |||
!64 | |||
|data-sort-value="Bowser Jr. (2)"|[[File:Bowser Jr.PNG]]<br>'''[[Bowser Jr.]]''' (2) | |data-sort-value="Bowser Jr. (2)"|[[File:Bowser Jr.PNG]]<br>'''[[Bowser Jr.]]''' (2) | ||
|[[Gate Cliff]] | |[[Gate Cliff]] | ||
Line 551: | Line 596: | ||
|0 | |0 | ||
|Recover (+20 HP)<br>Clown Car Ram (3)<br>Bob-omb Toss (6) | |Recover (+20 HP)<br>Clown Car Ram (3)<br>Bob-omb Toss (6) | ||
|N/A | |||
|- | |||
!65 | |||
|data-sort-value="Spear Guy"|[[File:Spear Guy.PNG]]<br>[[Spear Guy]] | |||
|[[Shy Guy Jungle]] | |||
|12 | |||
|9 | |||
|0 | |||
|Stab (9)<br>Spear Throw (6) | |||
|N/A | |N/A | ||
|} | |} |
edits