377
edits
(→Items) |
No edit summary |
||
Line 176: | Line 176: | ||
|- | |- | ||
|[[Captain Olimar]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] ||''Pikmin'' series | |[[Captain Olimar]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] ||''Pikmin'' series | ||
|- | |||
|[[Charizard]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] ||''Pokémon'' series | |||
|- | |- | ||
|[[Diddy Kong]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || ''Donkey Kong'' series | |[[Diddy Kong]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || ''Donkey Kong'' series | ||
Line 188: | Line 190: | ||
|- | |- | ||
|[[Ganondorf]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Question.svg|17px]] ||''The Legend of Zelda'' series | |[[Ganondorf]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Question.svg|17px]] ||''The Legend of Zelda'' series | ||
|- | |||
|[[Greninja]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] ||''Pokémon'' series | |||
|- | |- | ||
|[[Ice Climbers]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Question.svg|17px]] ||''Ice Climber'' | |[[Ice Climbers]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Question.svg|17px]] ||''Ice Climber'' | ||
Line 241: | Line 245: | ||
|[[Samus Aran]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] ||''Metroid'' series | |[[Samus Aran]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] ||''Metroid'' series | ||
|- | |- | ||
|[[Sheik]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File: | |[[Sheik]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] ||''The Legend of Zelda'' series | ||
|- | |- | ||
|[[Solid Snake]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Question.svg|17px]] ||''Metal Gear Solid'' series | |[[Solid Snake]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Question.svg|17px]] ||''Metal Gear Solid'' series | ||
Line 257: | Line 261: | ||
|[[Wolf O'Donnell]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Question.svg|17px]] ||''Star Fox'' series | |[[Wolf O'Donnell]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Question.svg|17px]] ||''Star Fox'' series | ||
|- | |- | ||
|[[Yoshi]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File: | |[[Yoshi]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] ||''Yoshi'' series | ||
|- | |- | ||
|[[Young Link]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:Question.svg|17px]] ||''The Legend of Zelda'' series | |[[Young Link]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:Question.svg|17px]] ||''The Legend of Zelda'' series | ||
Line 330: | Line 334: | ||
|- | |- | ||
|[[Assist Trophy]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]]||''Super Smash Bros.'' series | |[[Assist Trophy]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]]||''Super Smash Bros.'' series | ||
|- | |||
|[[Icaruspedia:Back Shield|Back Shield]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]]||''Kid Icarus'' series | |||
|- | |- | ||
|[[Banana|Banana Peel]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Question.svg|17px]]||''Mario'' series | |[[Banana|Banana Peel]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Question.svg|17px]]||''Mario'' series | ||
Line 335: | Line 341: | ||
|[[Barrel]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Question.svg|17px]]||''Super Smash Bros.'' series | |[[Barrel]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Question.svg|17px]]||''Super Smash Bros.'' series | ||
|- | |- | ||
|[[Beam Sword]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File: | |[[Beam Sword]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]]||''Super Smash Bros.'' series | ||
|- | |- | ||
|[[zeldawiki:Beetle (Item)|Beetle]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]]||''The Legend of Zelda'' series | |[[zeldawiki:Beetle (Item)|Beetle]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]]||''The Legend of Zelda'' series | ||
|- | |- | ||
|[[Bob-omb]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File: | |[[Bob-omb]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]]||''Mario'' series | ||
|- | |||
|[[zeldawiki:Bombchu|Bombchu]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]]||''The Legend of Zelda'' series | |||
|- | |- | ||
|[[zeldawiki:Fairy|Bottled Fairy]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]]||''The Legend of Zelda'' series | |[[zeldawiki:Fairy|Bottled Fairy]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]]||''The Legend of Zelda'' series | ||
Line 345: | Line 353: | ||
|[[Bumper (Super Smash Bros.)|Bumper]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]]||''Super Smash Bros.'' series | |[[Bumper (Super Smash Bros.)|Bumper]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]]||''Super Smash Bros.'' series | ||
|- | |- | ||
|[[Bunny Hood]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File: | |[[Bunny Hood]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]]||''The Legend of Zelda'' series | ||
|- | |- | ||
|[[Capsule (Super Smash Brothers)|Capsule]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]]||''Super Smash Bros.'' series | |[[Capsule (Super Smash Brothers)|Capsule]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]]||''Super Smash Bros.'' series | ||
Line 364: | Line 372: | ||
|- | |- | ||
|[[Fan]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Question.svg|17px]]||''Super Smash Bros.'' series | |[[Fan]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Question.svg|17px]]||''Super Smash Bros.'' series | ||
|- | |||
|[[Fire Bar]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]]||''Mario'' series | |||
|- | |- | ||
|[[Fire Flower]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]]||''Mario'' series | |[[Fire Flower]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]]||''Mario'' series | ||
Line 386: | Line 396: | ||
|- | |- | ||
|[[Heart Container]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Question.svg|17px]]||''The Legend of Zelda'' series | |[[Heart Container]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Question.svg|17px]]||''The Legend of Zelda'' series | ||
|- | |||
|[[pikipedia:Hocotate Ship|Hocotate Bomb]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]]||''Pikmin'' series | |||
|- | |- | ||
|[[Home-Run Bat]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]]||''Super Smash Bros.'' series | |[[Home-Run Bat]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]]||''Super Smash Bros.'' series | ||
|- | |- | ||
|[[Lip's Stick]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Question.svg|17px]]||''Panel De Pon'' | |[[Lip's Stick]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Question.svg|17px]]||''Panel De Pon'' | ||
|- | |||
|[[bulbapedia:Master Ball|Master Ball]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]]||''Pokémon'' series | |||
|- | |- | ||
|[[Maxim Tomato]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Question.svg|17px]]||''Kirby'' series | |[[Maxim Tomato]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Question.svg|17px]]||''Kirby'' series | ||
Line 412: | Line 426: | ||
|- | |- | ||
|[[Poké Ball]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]]||''Pokémon'' series | |[[Poké Ball]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]]||''Pokémon'' series | ||
|- | |||
|[[POW Block]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]]||''Mario'' series | |||
|- | |- | ||
|[[Ray Gun]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]]||''Super Smash Bros.'' series | |[[Ray Gun]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]]||''Super Smash Bros.'' series | ||
|- | |- | ||
|[[Red Shell]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:Question.svg|17px]]||''Mario'' series | |[[Red Shell]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:Question.svg|17px]]||''Mario'' series | ||
|- | |||
|[[wikipedia:Pilotwings Resort|Rocket Belt]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]]||''Pilotwings'' series | |||
|- | |- | ||
|[[Screw Attack]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Question.svg|17px]]||''Metroid'' series | |[[Screw Attack]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Question.svg|17px]]||''Metroid'' series | ||
Line 421: | Line 439: | ||
|[[Sliding Box]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]]||''Super Smash Bros.'' series | |[[Sliding Box]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]]||''Super Smash Bros.'' series | ||
|- | |- | ||
|[[Smart Bomb (Star Fox)|Smart Bomb]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File: | |[[Smart Bomb (Star Fox)|Smart Bomb]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]]||''Star Fox'' series | ||
|- | |- | ||
|[[Smash Ball]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]]||''Super Smash Bros.'' series | |[[Smash Ball]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]]||''Super Smash Bros.'' series | ||
|- | |- | ||
|[[Smoke Ball]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Question.svg|17px]]||''Super Smash Bros.'' series | |[[Smoke Ball]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Question.svg|17px]]||''Super Smash Bros.'' series | ||
|- | |||
|[[Spiny Shell]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]]||''Mario'' series | |||
|- | |- | ||
|[[Spring]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Question.svg|17px]]||''Donkey Kong'' series | |[[Spring]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Question.svg|17px]]||''Donkey Kong'' series | ||
Line 432: | Line 452: | ||
|- | |- | ||
|[[Star Rod (Super Smash Bros.)|Star Rod]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Question.svg|17px]]||''Kirby'' series | |[[Star Rod (Super Smash Bros.)|Star Rod]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Question.svg|17px]]||''Kirby'' series | ||
|- | |||
|[[Wikipedia:Steel Diver|Steel Diver]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]]||''Steel Diver'' | |||
|- | |- | ||
|[[Sticker (Super Smash Bros. Brawl)|Sticker]]s || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Question.svg|17px]]||''Super Smash Bros.'' series | |[[Sticker (Super Smash Bros. Brawl)|Sticker]]s || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:X_mark.svg|17px]] || [[File:Check_mark.svg|17px]] || [[File:Question.svg|17px]]||''Super Smash Bros.'' series |